Vyrai irgi turi valgymo sutrikimų. Filmas „Millstone“

Seniai nerašiau, nes rašyti apie tai, kaip puikiai sekasi, atrodė visiška nesąmonė, o apie tai, kaip nesiseka ar sunku – nesinori, nes tai panašiau į verkšlenimą ir skundimąsi, į kurį daugelis, tiesiog, nežinos kaip tinkamai reaguoti. Kova su valgymo sutrikimais, kaip pasakytų gydytojai, yra „velniškai sunkus darbas“.

Kaip jau, ko gero, supratot, pas mane nėra viskas puiku ir it sviestu patepta, todėl karts nuo karto bandau google’inti bent kažkokios naudingos, prasmingos, įdomios informacijos apie valgymo sutrikimus, ypač – netipinę nervinę anoreksiją.

Šįkart vėl bandžiau google’int ir ieškot atsakymų ar kažko naudingo, nes vėl turiu mixed feelings apie tai. Lyg ir norėtųsi su kažkuo pasikalbėt (nors ir suprantu, kad nieks vis tiek nesupras ir neturės ką patart), bet lyg ir visai su niekuo kalbėti apie tai nesinori. Ar man pavyko rasti kažką, nors kažkokį šiaudą? Taip, žinoma, įkvėpiančių nuotraukų (tokių, kaip šiame straipsnyje) internete pilna, tačiau pačių lietuvių ar bent jau lietuvių kalba visko laaabai mažai. Ypač apie vyrus, turinčius valgymo sutrikimų. Beje, visiškai šūdinas jausmas suprasti, kad tai tu esi tas, su ta problema, tu esi tas, kuriam reikia kovoti. Kad ir kiek ir kaip apie tai su kažkuo kalbėtum, vis tiek, day by day apsišarvuoji kantrybe ir juodai dirbi.

Taigi, vietoj to, kad toliau tęsčiau šitą blog’o post’ą liūdna gaida, kas jus verstų jaustis nejaukiai (nes, na, gal kažkaip čia kažką pasakyt reiktų, kažkaip kažką patart ar kažkaip bandyt padėt), geriau skirkit pusvalandį laiko ir pasižiūrėkit šį trumpą filmą „Millstone“ (rež. Florence Pellacani), kuriame 7 vyrai, 1 translytis asmuo bei 2 valgymo sutrikimų kankinamų sūnų mamos pasakoja savo istorijas. Tiek daug teisingų pastebėjimų apie kontrolę, baimę pripažinti problemą, situacijas, kai valgymo sutrikimai tampa identiteto dalimi, ar netgi tai, kaip šeimos gydytojai nežino/nesupranta/neatpažįsta šių problemų. Na, ir dar daugiau. Tad filmas skirtas ne tik tiems, kurie turi arba įtaria turintys vienokių ar kitokių valgymo sutrikimų, bet ir tiems, kuriems, tiesiog, rūpi.

Millstone from Florence Pellacani on Vimeo.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.