Ar jau nusprendei, kam paskirsi savo 2% nuo GPM?

Gavau jau ne vieną asmeninį prašymą skirti 2% nuo savo sumokėto GPM.

Visai ne naujas dalykas yra tai, kad kasmet kiekvienas dirbantis Lietuvos Respublikos pilietis gali paskirti 2% lėšų nuo savo sumokėto GPM (gyventojų pajamų mokesčio). Tuos du procentus galima skirti visus iš karto arba (!) dalinti į dvi dalis – po vieną procentą. Kam skirti? „Lietuvos vienetams, pagal Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymą turintiems teisę gauti paramą“, o paprasčiau kalbant – nevyriausybinėms organizacijoms ir viešosioms įstaigoms. Beje, dar 1% galima skirti Lietuvoje veikiančiai politinei partijai, kurią palaikote ir norite paremti. Viso 3% Jūsų pinigų gali būti paskirti ten, kur Jūs pats norite. Arba tiesiog likti Valstybės ižde.

Kodėl? O kodėl ne? Aš tikiu, kad net ir mažiausia suma gali padėti ir prisidėti prie daug gerų dalykų 🙂

Facebook’e užvedžiau diskusiją ir klausiau savo draugų, kam, anot jų, būtų nuoširdžiai tikslinga skirti tuos 2%. Nesakau, kad nuomonės neturiu. Turiu ir, ko gero, ji netgi daugelį nustebintų, bet kol kas susilaikau nuo komentarų. O ir 1) įdomu, kas yra prasminga, anot mano Facebook’o draugų; 2) gal sužinosiu apie tokias organizacijas, kurias dar nežinojau ir tikrai kils noras prisidėti prie jų veiklos.

Tad, kol kas, per valandą, sąrašas atrodo taip:

Pilnas (ir nuolat Jūsų pačių pildomas) sąrašas čia.

Kviečiu ir Jus pasidalinti savo mintimis ir/ar pasigaudyti idėjų iš kitų, jei dar nesate tvirtai apsisprendę (o gal pakeisite nuomonę?). Draugiškai rekomenduoju nelikti nuošaly ir iki gegužės 1 d. tvarkingai užpildyti VMI elektroninio deklaravimo sistemoje formą FR0512.

Linkėjimai,
Emilis

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.