Pozityvus vibe’as: pabudome ir kelkimės! Arba 11 savaičių Nyderlanduose

Hallo! Šiandien buvo puiki diena! Ir vakar nebloga. Trumpai apie dalykus, kai Nyderlanduose pagyveni lygiai 11 savaičių. Kaip simboliška – 11 savaičių vienuoliktą vienuolikto mėnesio dieną!

Atostogavau, a.k.a. tinginiavau. Daug miegojau, valgiau ir paroje laikas visiškai buvo susimaišęs. Eidavau miegot paryčiais, keldavausi – po pietų. Kiekvieną rytą pramerkdavau akis ir suprasdavau, kad nelabai turiu dėl ko keltis anksti. Išjungdavau žadintuvą ir miegodavau toliau. Galiausiai, supratau, kad tai negali ilgiau tęstis ir ėmiau ieškoti veiklos. Dar prieš atostogas (paskutinėm spalio dienom) savanoriavau IMPAKT (the future of the past) festivalyje. Po to pagalvojau, kad darbo čia greitai nerasiu (nes neturiu, kaip ten sakoma „ieškom 22 metų darbuotojo su 30 metų patirtim“ patirties), todėl tikrai galiu bandyt rast bent jau praktikos vietą. Ką padariau? Mažą eksperimentą, per daug nieko nesitikėdamas. Išsiunčiau motyvacinį laišką ir CV į 21 Utrechto reklamos agentūrą ir 53 į Amsterdamo reklamos agentūras. 19 iš jų atsakė savo laiške panaudodami žodį „unfortunately“. Priežastys labai įvairios – neturi vietos praktikantui, šiuo metu nereikia praktikantų, negali pasiūlyti to, ko aš noriu arba kviečia susisiekti vėliau, nes dabar visos praktikantų vietos užimtos. Ai, viena agentūra Amsterdame kviečia į pokalbį, bet… Bus matyt, ką daryt, turint omeny, kad neužilgo grįžtu į Lietuvą ir jau dairausi veiklos/darbo ten. Na, džiugina tai, kad: a) jie atsako; b) daugelis pagiria mano CV, kaip visai neblogą; c) linki sėkmės. Tai jau nuo tiek, kiek šiaip čia atsakymų sulaukiau, kur linkima sėkmės – nesisekti tiesiog negali!

Tada blogai miegojau, labai ryškius sapnus sapnavau ir supratau, kad yra pats laikas pažiūrėti kažką more useful than tv series 🙂 YouTube pasižiūrėjau Zen vienuolio Bo Haeng Sunimas kalbą „Motyvacija gyventi“, TEDx kalbą „Stop searching for your passion“ ir nusprendžiau – noriu padaryt tai, apie ką seniai svajojau – noriu prisidėti prie TEDx organizavimo. Susiradau, kas vyksta Utrechte, pamačiau, kad ieško komandos narių (kurie yra „rebel and naive optimists“ – va, kaip aš!) ir parašiau laišką, kur paprašiau atsakymo, laiške nenaudojant žodžio „unfortunately“. Taip ir buvo – gavau pasiūlymą susitikti antradienį, 15 val. (tai čia vakar, ta prasme). Tą patį antradienį vakare jau dalyvavau komunikacijos komandos susitikime. Nors grįžtant namo su dviračiu ir pūtė ~30 km/val. pietvakarių vėjas, pliaupė kaip iš dušo, vis tiek, grįžau su šypsena veide. Nenoriu per daug dar džiaugtis, nes kol kas dar tik susipažįstu su melejonu medžiagos, bet panašu, kad tai bus dar viena neįkainojama ir smagi patirtis mano gyvenime!

Taigi, šiandien ryte anksti išsiritau iš lovos, turėjau apsilankymą olandiškoje ligoninėje. Oi, o čia dar būtų galima parašyti atskirą post’ą apie jų medicinos sistemą… Trumpai:
praeitą savaitę jie man turėjo atsiųsti laišką, kuriame bus įrašyta, kada man paskirtas pakartotinas vizitas apžiūrai. Laiško negavau, todėl trečiadienį parašiau laišką el.paštu. Ketvirtadienį nesulaukiau atsakymo, todėl vėl parašiau. (Taip, aš nekantrus, bet juk ne į pasimatymą noriu, o apžiūros, kaip man sekasi sveikti!). Taigi, valio, penktadienį sulaukiau atsakymo! Cituoju: „You send your mail on 4-11-2015 19.14 hours and forwarded your mail on 5-11-2015 14:16 hours. The officer needs some time before he can give you an answer.“ Ane? Ok, palauksiu.
Bet ne, jie neatsakė ir vėl. Antradienį parašiau kiek piktesnį laišką ir paklausiau, kiek laiko jiems dar reikia, kad pasižiūrėtų mano apžiūros laiką ir paraštų jį man. Galiausiai, sulaukiau atsakymo iš visai kito žmogaus, kuris man paskyrė apžiūrą kitos dienos ankstų rytą. Nu ir valio, kai aš neužsiėmės šiuo metu, o jeigu būtų kitaip?
Na va, atvykstu labai punktualiai į ligoninę ir, kaip žinodamas, kaip nujausdamas, supratau, kad man teks palaukti. Jokių problemų, palauksiu, o ypač kai tokia maloni seselė laužyta anglų kalba meiliai man bando paaiškinti situaciją 🙂

Žodžiu, sveikstu, gyvensiu, todėl ėmiau tvarkyti kitus reikalus. Dar labai ilgai ir nuobodžiai galėčiau pasakoti apie tai, kaip ieškojau savo dviračio dideliame parking’e, kaip man padėjo angliškai kalbantis dviračių taisyklos darbuotojas, kaip po to jis savo kolegai davė darbo sutvarkyti mano dviratį ir už tai neėmė mano paskutinių grynų keturių eurų 🙂
SVARBU paminėti, kad Nyderlanduose beveik niekur nepriima MasterCard, nes jiems per brangu šitą kortelę priimti. Tai reiškia, kad visada turi turėti grynų pinigų su savim… LABAI BLOGAI. LABAI. O apie tai, kaip bandžiau išsiaiškinti, kokią kortelę man geriau turėtų, kodėl MasterCard neveikia ir dėl to susirašinėjau su žiopliausia kadanors gyvenime matyta SwedBank stažuotoja – vėlgi, galima parašyti ilgą ir nuobodų atskirą post’ą.

Moralas toks, va, bus – pabudome, keliamės ir pradedam versti kalnus, nes tik pradėjus kažką daryti – kažkas ir pasidarys 🙂

001_stephanie_bday
Stephanie’s from Austria bday
002_killthehipstersparty
KillTheHipsters party @ Tivoli
003_impakt
@ IMPAKT festival
004_impakt
@ IMPAKT festival

Daugiau nuotraukų iš Nyderlandų gyvenimo (ir ne tik) galite sekti mano Instagram’e > https://instagram.com/enteryourpin/ 

meilė, šypsena ir pozityvus vibe’as skrieja jums iš Nyderlandų!

-EJR

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.